Červenec 2009

Dnešní Mládež

25. července 2009 v 23:46 | TaCi |  Mé názory
Včera, když táta přišel ve dvě z práce, přemýšlela jsem, co bych napsala do jedné ze svých povídek. Samozřejmě si všiml, že mám zapnutý počítač (hrála jsem karty, u těch se dobře přemýšlí a s kým jiným je mám hrát, když rodina nechce?). Přišel mě do pokoje a řekl mi, ať jdu spát. Odpověděla jsem mu, že za půl hodiny vyjde nová MANGA. Jako většina dospělých začal říkat, že normální děti v tuhle dobu, už dávno spí. Já se začala hájit tím, že dnesní mládež kouří, pije alkohol a bere drogy. On mi na to kývl, ale až od 19ti.

Ale to je trošku vedle. Dnešní děti berou drogy, chodí za školu,kradou , pijou alkohol a berou drogy. Proč? Jsou tu lidi, kteří to dělají proto, aby byli "CoOl", ale jiní, aby měli co dělat. Proč?
Lidi v našem věku (12-16), nemají co dělat. Každý dospělí si představuje teenagera, jak sedí nad učebnicemi celý den, nebo pomáhá v domácnosti. Ale jak se má děvče naučit vařit, když jí do 11 říkají fráze typu pozor je to horký, nespal se a ve 12 po ní chtějí, aby uvařila oběd.

Ale dneska je už jiná doba a většina to nedělá. Dneska by se děti nejradši bavili někde venku, ale kde? Tamhle jezdí auta a tamhle to je jen pro malé děti. Tamhle je hovínko od psa a tamhle je starej dědek s babkou. Tamhle je pán s kufříkem a kravatou a tamhle je osobní pozemek. Dneska pro ně není dostatek místa.
Takže, co jiného nám zbývá?

Zebrásek

24. července 2009 v 1:01 | TaCi |  Mé básničky
Později k tomu udělám ilustraci.

Já a Náboženství

17. července 2009 v 15:04 | TaCi |  Já a ...
Nedávno jsem se vrátila ze slovenska, kde žije moje babička. Je extrémní křesťanka, až mi to jde trošku na nervy, protože si přeje, abychom byli taky křesťani a chodili do kostela, zpovědi a příjmání. Když jsme tam byli minule a já jí přišla ze slušnosti pozdravit měla jsem na sobě nejspíš černé triko a jeany. Později jsem se dozvěděla, že babička se zeptala mámy, jestli nejsem v sektě, což mi vyrazilo dech. Ale já už křesťanka nejsem. Už ne.
1. Krok, který k tomuto rozhodnu vedl byla škola - Konečně mi někdo vysvětlil, Proč jsou lidi z opic.
2. krok bylo logické uvážení nad peklem a nebem a odůvodněním, proč neexistuje. Jak? Jednoduše:
1.Nebe je nekonečný, s nekonečným množství duší - 100% blbost.
2. Nebe je nekonečný s konečným množství duší.
Taky 100% blbost, protože nebe by mohlo být už zítra plná a nám by nezbylo místo.
3. Nebe je konečný s nekonečným množství duší. Tohle snad nemá ani cenu komentovat. Nesmysl.
4. Nebe je konečný s konečným množství duší. To je to samý jako myšlenka č.2.
Samozřejmě to samé platí i pro peklo.

Proto Věřím v reinkarnaci. V příštím životě bych nechtěla být člověk. Chtěla bych skončit jako vlk, kočka, had nebo motýl. Z nějaké důvodu mě život člověka nijak neuchvátil.

O jiných náboženstvích zatím názor nemám.

Jaké jsou vaše názory na náboženství?
Souhlasíte se mnou?
Nebo naopak jste křesťani?
Jste věřící?
V jaké náboženství věříte?